Och, krááásne Helsinki! :)
Túto baltskú nádheru s lodičkami a s obláčikmi som pofotila po ceste z práce, išla som od hlavnej železničnej stanice cez park pri Kaisaniemi a potom cez hakaniemský most smerom na štvrť Kallio, kde teraz bývame.

In adr ňjús som dneska ráno išla na cudzineckú políciu pre povolenie na pobyt (47€, hovadá) a potom na helsinský magistrát po osobné číslo.

Na polícii som si odsedela asi hodinu, pozorujúc afrických hňupov, ktorí išli predo mnou, aj keď došli neskôr, aké výhody EÚ?! a nevzala som si knihu, zlý nápad…ale potom! som konečne! prišla! na! rad! a stálo to za to, lebo “môj” policajt vyzeral ako z nordického gay porna, rozumej poloboh z fínskych jazerných vĺn zrodený, takže ranná byrokracia bola príjemná :D

Pre budúcich fínskych emigrantov, keby ste náhodou niekedy išli takto na políciu a chcete si dopriať tento zážitok, snažte sa dostať k Aleksimu. ;)

Magistrát bol nič, vyplnila som tlačivo, okopírovali si odo mňa povolenie na pobyt, pracovnú zmluvu, občiansky a o pár dní budem mať osobné číslo. Jediné, čo by som mohla spomenúť ako významný okamih v súvislosti s magistrátom bolo to, že som sa konečne nestratila na ceste od Kamppi metra k Bulevardi ulici, kde je magistát…na mape to vyzerá ako veľmi jednoznačná cesta, ale zatiaľ som sa vždy stratila. Ech. Vypadávajúce GPS v hlave, čo vám povím… :D

…a mimochodom, prší, budú hríby. 

Povedz niečo

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s