Severská počasitída

Dneska ráno som zapla rádio, a prvá vec, čo počujem bola táto pamätná veta:

“…no šak úplné leto je dneska, šak 28 stupňov máme, slniečko svieti, príjemne je!”

O_O

Viem, že pindať na počasie je akože mrte mainstream, ale nemôžem si pomôcť!!! U nás je +5C, sivá obloha (ZASE) a tlak asi -56/-365, takže som ospatá, a nič sa mi nechce (to ale môže byť spôsobené aj tým, že sme včera pozerali Hobita do 2.30 ráno, ups).

Uuuufffff. Včera som čisto hypoteticky prezerala ponuky slovenských cestoviek na dovolenky v Grécku a pri tejto bohumilej činnosti za mnou prišiel Brezák, a oznámil mi, že Fínsko očividne nie je pre mňa, lebo potrebujem teplo. :D :D

Korfu! Taverna! More! Slnko!

Ugh. Dovolím si nesúhlasiť Brezáčik môj, aj zima je fajn, akurát moja južanské psyché sa ešte nevysporiadalo s faktom, že proste sem prichádza teplo neskôr a zima skôr. :D Základná geografia, slečinko.

No ale ništ šak, letíme cca za týždeň a ešte nie sme poriadne poprataní do storage room, tak sa už tešíme, ako si budeme baliť len samé letné veci. V mojom prípade to znamená, že si nepobalím takmer nič, lebo tu vo Fínsku mám len zimné veci, a keďže leto strávime na Slovensku, zimné veci si tu aj nechám, a využijem zase na ďalšiu nekonečnú zimu. Inak, veľká logika, ísť preč počas tých pár mesiacov, keď je krásne, a vrátiť sa na tú trištvrtinu časť roka, keď je až na výnimky odporne! :D

Ech. Nejako to vyšéfujeme. Ale najprv sa pôjdeme dobrovoľne uvariť do južných krajov našich paprikových! :))

……

In adr ňjús, zase som maľovala psíky, tentoraz dvojportrét tibeťákov pani do Nórska:

rita_doubletibbies

…potom sama sebe pre radosť na kus kartónu ešte japonského čina:

chin_jpn_e

…a ešte mi činov nebolo dosť, tak som si kreslila s Copic perami podľa jednej presladenej fotky, ktorú som našla:

chinovia_done

Facebook page mám tuná, mrknite sa, ak sa vám sce.

Áááách, toto maľovanie ma baví….odvždy ma bavilo, ale baví ma stále. :) Nikdy som nevynikala nejakým extra talentom pre hlboké umenie – rozumej, naozajstní umelci maľujú diela, ktoré nás nútia premýšľať, niečo v nás pohnú, vyvolajú v nás nejaký stav, pohľad do iného sveta a atď….toto ja nezvládam! Úplne tu na plnú hubu priznávam, že umením neviem nič vyjadrovať. Inak povedané, nie som umelec. :D Aspoň nie taký súčasný, postmoderný umelec…ja som zostala niekde v dekoratívnom 18. stor., a maľujem pekné veci, a aspoň čiastočne pekne.

Ale možno aj to je do istej miery umenie, vzhľadom na to, ako sme stále bombardovaní negatívnimi správami o všetkom a o všetkých….PROTESTUJEM PROTI TOMUTO – robím pekné veci!

Raz, keď si to v hlave naformulujem aspoň čiastočne súvisle, napíšem MANIFEST PEKNENIA SVETA. Bezdôvodného. Začnem asi nejako takto:

1. Každý obyvateľ tejto planéty má právo na peknosť.
2. Peknosť je subjektívna kategória, ktorú netreba prehnane regulovať.
3. Pozdvihnime peknosť na sebavyjadrenie svojho svetonázoru!

…a podobne. Ďalej teraz nevymyslím, ešte som nič nejedla (je 11.38…dobrý lifestyle) a nemôžem premýšľať. :D

…..

Ech, dobre. Idem pokračovať v balení, triedení a pod. Bohumilá činnosť, ak ma toto nenaučí k minimalistickému vzťahu k vlastníctvu čohokoľvek (oblečenie, nábytok, knihy…), tak už nič! A pak budem(e) mať minimalistický byt á la toto:

Áááách. Ništ na upratovanie – RAJ NA ZEMI!

Povedz niečo

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s