Šecko končí a začína pri gazdovskej nátierke

Ledva vidím od ochrápanosti, takže čitatelia prominou prípadné preklepy a chujklepy. CHCE TO SIESTU!

Namiesto siesty ale počúvam Shibuya Jazz Classics od Adama Kvasnicu a skicujem si nápady na nejaké maľby, ktoré možno aj niečo svetu povedia, a nielenže budú “pekné”.

Lebo “pekné” je nuda – a toto by som rada odkázala Brezákovi, ktorý neuznáva moje HYPERFEŠN modro-biele pyžamové gate, ktoré sú teraz strašný trend a nosia sa na von! Brezák, ja som len fešnebl! A nie že “nosím spodky jak tvoj dedo nosil”! (Aj keď, aj dané spodky boli zaiste tiež modro-biele, dedo bol Fín.)

Ale o inšom som scela.

V poslednej dobe som sa zase začala tak nejako sama od seba zvegetariánčovať…je to na dobrej ceste! Niežeby mi mäso nechutilo, o to nič – ale príliš veľa viem o realite mäsového priemyslu, a vždy skončím s extrémnymi výčitkami svedomia napríklad (hlavne!) pri jedení kuraťa. Kuratá, deti moje, respektívne brojleri (y?!), si žijú (bez zveličovania) ako v KONCENTRAČNOM TÁBORE. Nebudem tu dávať nejaké odporné videá, tie si môžete nájsť na nete, ale môžete si aspoň prečítať tu, nech tu nehádžem silné slová len tak do luftu.

Pre lenivých výňatok:

“Dnešní brojleři jsou vyšlechtěni k nepřirozeně rychlému růstu, který klade extrémně vysoké nároky na jejich nebohá tělíčka. Snem každého chovatele je co nejmasitější prsní svalovina během co možná nejkratší doby za co nejnižší náklady. Což se díky umělé selekci a růstovým hormonům celkem dobře daří. Za 42 dní, kdy jde průměrný brojler na jatka, se tak dopracuje až k váze 2,2 kg. Abyste měli reálnou představu, odborníci tento nepoměr přirovnávají k desetiletému dítěti, které měří dva metry a váží 150 kg.

(…)

Ňuňuňu, kuriatko!


A samotná porážka? Kuřata jsou za nohy zavěšena na háky, které je posunují k probíjející vodní lázni. V ideálním případě ztratí vědomí a poté jsou přemístěna ke stroji, jenž jim protne krční tepnu. Mechanika je však přece jen systém nedokonalý, a tak se občas stane, že v okamžiku, kdy je kuře v horké páře zbavováno peří, stále ještě žije. Taková je tedy skutečná cesta většiny mražených kuřátek v supermarketech.”

MŇAM, dajme si grilované prsíčka, ňuňuňu.

Výčitky ale mám aj pri hovädzom (lebo týrané kravy), aj pri bravčovom (lebo prasatá sú veľmi inteligentné, spoločenské a zábavné zvieratá, ale také sú len naživo), a foie gras ani vidieť nechcem, lebo som o tom také veci čítala, že koniec. Zaujímavé je, že pri jedení syra, masla a vajec mám výčitky svedomia len ojedinelé, resp. ak nejaké sú, zaháňam ich preč. Lebo na VEGÁNSTVO som ozaj ešte nedozrela! O_o

Klik.

Týmto zdravím kamošov vegánov, a obdivujem ich. Respeeeeect vegan gangstas. Ja zatiaľ ništ, nech sa mi niekto nepováži zobrať môj OŠTIEPOK!!! :D

No takže zvegetariánčovanie, tak veru.

Ešte si kde-tu dám mäso, ale je ho stále menej a menej… Je možné, že nebudem čistý vegetarián, lebo ryby a morské potvory sú moja megaslabosť, ale myslím si, že do konca augusta s mäsom mäsovitým skončím. Chuť nejakého chrumkavého ________________ (doplňte si váš obľúbený mäsový recept na niečo chrumkavé) mi nestojí za ten pocit viny a podporovaní koncentrákov pre zvieratá. Jediní, kto v tejto domácnosti bude jesť kúsky kuriat budú Gimli a Kale – ale aj im skúsim zohnať nejaké kuracie z volákeho družstva, kde majú kuratá nenapichané hormónmi a rastúce normálnou rýchlosťou. Nechcem, aby mi tibeťáci boli odolní voči všetkým antibiotikám, a mali v sebe 5x vyššiu hladinu hormónov. -.-

Gimlík a Kale tiež nechcú koncentrákové kuratá.
Gimlík a Kale tiež nechcú koncentrákové kuratá.

Koniec hlásenia, idem si dať predražený rakúsky Naglreiter drevorubačský chleba s gazdovskou nátierkou. Obalom vyzerá pochybne, aj pri zložení sa pravoverným nehipisákom bude chcieť hodiť sa o zem, ale fakt je dobrá, dajte tomu šancu. ;)

Povedz niečo

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s