Neznesiteľná ľahkosť bytia v Ružinove

Si robím srandu. Až taká ľahkosť to zase nie je, keď máme v byte +80C, babky s poněkud narušenou dennou hygienou umývajú spoločné priestory (tá irónia!!! ale ani jazmínový megaúčinný superbrutál čistiaci prostriedok nevie prevoňať babkaté….arómy) a náš supernový KONE výťah sa kazí v priemere 5x za týždeň.

Ale toto je super:

vencenie
Suseda má namiesto svojej hlavy hlavu Filiho, lebo som sa jej nepýtala, či ju môžem zverejniť na blogu. Ale sekne jej to! :D

VENČENIE je tu jednotvárne, ale zato sú tu naokolo celkom milí ľudia. Moja obľúbená venčivá posila je zrovna táto filiovská suseda, ktorá má krásnu westičku. Potom sa ešte často stretávam s jednou NEKONEČNE zvedavou starou paňou, ktorá je čistý buran, a vypytuje sa prisámbohu na všetko, ale inak je milá a prevažne neškodná.

Potom tu máme jednu podivuhodnú dvojicu, kde pes (veľký, čierny cane corso) je normálny, a majiteľ je ale úplné jeblý po palici. Chlapík normálne chodí po uliciach a NAHLAS NADÁVA. Len tak do luftu! Útlocitné povahy nečítajú ďalej, ale onehdá vešiam prádlo na balkóne a zrazu sa zdola ozve:

“Kurva, do piči, KOKOTI!!! KOKOTI SÚ TO ŠECI! Jebem ti ja tvoje auto, ty kokot! Psa mi tu s ním naháňaš, ojebem ti to o hlavu, ty kokot! Tak ti vypičujem, že ťa jebne!”

Kuknem von z balkóna, a pochopiteľne. Týpek s cane corso venčí.

Zaujímavé ale je, že som s ním raz (1x) naviazala normálnu konverzáciu! Možno mám talent na rozprávanie sa s jeblými ľudmi, lebo šak rovný rovného… :D Suseda s westičkou hovorila, že jej zase (bezdôvodne) vypičoval, a odvtedy sa mu vyhýba. Ružinovský Meliško, čo vám povím.

Takisto som si všimla, že tu máme ružinovských náckov. Stretávajú sa buď v šenku u Deda, ale skôr ich nájdete v šenku U Štrngáča (inak, SKVELE tam varia, slintám, len na to myslím…).

Predvčerom sme takto boli U Štrngáča na Hroznovku, a miestni náckovia tam zjavne mali kick-off meeting, lebo sa to tam holými hlavami, reťazami, Lonsdalemi, tetovaniami a bledými, tupými ksichtami len tak hemžilo. S nimi boli náckolovné cice fajčiace jak komín v sporom oblečení a s konským rehotom. No posezeníčko jak vyšité, v tejto utešenej spoločnosti! :D

Slovenské vlajky ale so sebou nemali. :D

(Mimochodom, neodporúčam nikomu zadať si do Gúglu heslo “skín” – toľko nechutných obrázkov odporných kožných chorôb som už dávno nevidela. O_o)

Nuž, a potom máme dôchodcov (TOĽKO ICH JE!!!), ktorí si upravujú predzahrádky pred panelákmi, a keď vidia psa ľubovoľnej veľkosti v okruhu 100m okolo ICH novej trávičky, menia sa na zúrivé tvory.

Šak no…taký typický, bratislavský, urbánny (urbánny…nie mestský! hipsternárod hovorí len a výhradne URBÁNNY) život. Raz o tom napíšem poviedky – ale vlastne nenapíšem, lebo šak tu dlhodobo žiť veru nebudem. Tak nič teda, bude aspoň tento blog! :D

Povedz niečo

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s