Súdružkin ranný monológ

Dneska som sa zobudila so socialistickou myšlienkou, za ktorú by sa ani súdruh Brežnev nemusel hanbiť – keď už všetci toľko platíme dane, MOHLI BY SME MAŤ AUTOMATICKÝ NÁROK NA VLASTNÉ BÝVANIE PLS?!

Mestskí ľudia na byty, vidiecki na domy s roľami, aby sa nepovedalo.

Moje ukážkové, ľavicové myslenie dosiahlo nové, nevídané rozmery, keď nám prišiel list od vlastníka “nášho” bytu (firma spravujúca nehnuteľnosti), že kvôli nejakým drblým indexom nám zvyšujú od mája nájomné, ale keďže sme takí dobrí nájomníci*, zvyšujú nám nájomné o menej, ako by mali. Takže zo 702€ nebudeme platiť 730,78€, ale IBA 713,23€. Wow, ďakujeme. -_-

* Toto neviem inak kde vzali, lebo zásadne platíme neskoro, tento mesiac napr. o 11 dní neskôr, lebo sme nemali peňáze. Potom sme zaplatili nájomné, a ZASE sme nemali peňáze. Kruh sa uzavrel. :D

Aj tých 702€, šak to je vyše 21 000 Sk, ak si to prerátam na starú menu! Fuj, až mi prišlo mdlo. @_@ Ani myslieť na to nejdem, obzvlášť, keď sa pozriem na dlážku a vidím LINOLEUM, KTORÉ SA TVÁRI AKO PLÁVAJÚCA PODLAHA, KTORÁ SA TVÁRI AKO PARKETY Z DREVA. Ech. First world problems, ja viem, ale nakoniec som teraz vo first world, takže pochopiteľne.

Mimochodom, je 9.07 ráno, vonku svieti slniečko, a pre dnešok som sa rozhodla, že naschvál prídem neskôr do práce (tak na….10.30? to znie dobre), lebo vždy, keď som tam skoro, akurát ma z toho chytá existenciálna kríza.

Vonku je pekne, a ja som v nejakej drblej polo-pivnici.
Doma je pekne, a ja som v nejakej drblej polo-pivnici,
Pri jazere je pekne, a ja som v nejakej drblej polo-pivnici.

O_o

Nem dobre.

Keby sme tam mali veľké okná, tak nepoviem ani ň, ale keďže je to drblá polo-pivnica, okienka sú malé a vysoko. Vynikajúce, kreativitu povzbudzujúce prostredie, len čo je pravda veru! Ale ajťákom je to fuk, tí môžu kódiť asi aj v Mordore.

Ak sa náhodou aj v budúcom živote ocitnem vo Fínsku, pokúsim sa byť veverička, lebo tie tu majú úplnú srandu zo života…lesov je tu nekonečne a môžu si zadarmo preskakovať zo stromu na strom, kukať sa na soby a jazerá a ľudí s igelitkami LIDL….pohoda!

Vevemimička

Skúsim sa ale radšej narodiť napríklad ako majiteľka taverny na Lefkade v Grécku, to bude perfiš. A v žiadnom prípade sa nechcem narodiť ako Fín. :D

….Karri Joonas Mäkinen z Kuopia?! EI, KIITOS! O_o

Fajn, a na záver ešte náhodný recept, kerý som včera ukuchtila, a Brezák skoro odpadol, lebo to bolo brutálne dobré!

 

ImageZAPEKANÁ BROKOLICA Á LA SÚDRUŽKA M.:

– krumple (ja som mala 5 stredne veľkých)
– brokolica
– slanina
– smotana
– 1ks vajce
– syr (hocijaký, oštiepok napr., o ktorom tu snívam furt)
– korenie, mletá paprika sladká, soľ, majoránka

Uvaríme si krumple v šupke. Kým sa varia, nakrájame si CELÚ brokolicu (aj kostrnku, neserte sa s tým moc). Ružičky krátko povaríme, scedíme, oblejeme studenou vodou, nech zostanú pekne zelené. Kostrnku nakrájanú na tenké kolieska/malé kocky švacneme do panvice spolu so slaninou a troškou sladkej, mletej papriky a opečieme, kým to nebude voňať tak, že celý panelák slintá. V nejakej nádobke si zamiešame smotanu, vajce, majoránku, korenie, trošku soli, trošku papriky. Krumple ošúpeme, nakrájame na kolieska, švacneme do zapekacej misy na striedačku s brokolicou a slaninovo-kostrnkovým mixom, všetko zalejeme smotanovou zálievkou a zasypeme nastrúhaným syrom. Prikryjeme alobalom a švacneme do trúby – po cca 25 minútach (tak nejako? som to nerátala veľmi) alobal dáme dole a ešte zapečieme zhora syr.

Hyvää ruokahalua! :)

Povedz niečo

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s