Späť in da hood

Vole, to bol víkend jak (skazené) víno, sme sa zase sťahovali. 2x za jeden deň drbať gauč ručne-stručne (pozn. red., vo Fínsku sa NIKTO nesťahuje so sťahovákmi, lebo by ich v živote nikto nezaplatil, takže šeci DIY) z bytu 1 do náklaďáku a odtiaľ do bytu 2… UŽ NECHCEM!!!!

Ale prežili sme, nič som si nezlomila, nikde nemám modrinu, a sme zase späť na Korfu v Helsinkách.
Feels like home. :)

Helsinki gangsta bičiz
Helsinki gangsta bičiz. V kuchyni bordel, lebo Brezák neumyl riad a ja také aktivity a priori odmietam. Variť môžem, umývať riad NIKDY. A toho Mikuláša šila mama!!! :)

Dneska som bola v Ikey, kde som úspešne utratila 100€ (ale aspoň za potrebné veci, háčiky, závesné police, obliečky na periny a pod.) a potom – keďže som si zle kukla bus späť do mesta – som tam uviazla na HODINU A POL jak drbo. :D Tak som aspoň praktizovala čumenie na ľudí a extrémne pomalé pitie čaju (v oboch disciplínach patrím medzi európsku špičku), a zistila som nasledovné:

 • Fínom zašviháva z Vianoc
 • Fíni nakupujú ovčie kožušiny, keď sú zlacnené na 19,99€ (fakt, asi každý druhý ju mal v taške)
 • Fíni nosia veľa čiernej a sivej
 • Fíni majú tradíciu zožratia ikeáckej zmrzliny a/alebo hot dogu v bistre za pokladničným pásom
 • Je sezóna pikkujoulu (vianočné parties, v doslovnom preklade “malé Vianoce”) a Fíni nakupujú vínové poháre – a nie že 4, ale že 40, pekne v kartónoch na seba naskladať, more is more!
 • Fíni pochopiteľne netušia, že som volakde od Dunaja, takže keď som začala v bistre šurápať po slovensky (telefonát s mamou), celé bistro sa na mňa divne kukalo (ale tvárili sa, že oni ništ, oni sa nepozerajú, to len tak náhodne im padol zrak mojim smerom :D :D)
 • Keďže vo Fínsku je špičkový výber interiérových vecí, dizajnu a atď., Ikea tu nie je náboženstvom (ako na Slovensku, lebo šak kde inde nakupovať?! Kika? ASKO? Děkuji, již jsem blil.. Ešte JYSK je fajn inak, ale tí majú tiež veci z Dánska a pod.), ale niečo ako LIDL. Do Ikey sa chodí nakupovať lacno a obvykle. Špeci veci inde. Takto som videla pár ľudí vychádzať od pokladní napr. len s valčekom na cesto, alebo so spomínanými vínovými pohármi, prípadne s 3 nudnými koberčekmi do kúpeľne. Že koho zajímá, na gauč pôjdem inde, toto je blah.

Nuž ale Helsinki.
Bývame teraz (a už NAVŽDY budeme, lebo sa odmietam ešte raz sťahovať haha) vo štvrti Lauttasaari, čo je ostrovná štvrť,  a je super. V tej časti, kde sme my (v okolí MHD zastávky Lauttasaarentie, ak ste zvedaví a čumíte práve na Gúgeľ Maps) to vyzerá trochu ako Ružinov v okolí Kvetnej ulice :) Chodia sem zatiaľ len busy (65A, 66A a 21V…a tuším 110, ale nie som si istá, ešte len zisťujem), ALE! ku koncu budúceho roka by sme mali mať aj metro. Ťahajú novú linku Länsimetro na západ do Espoo, a Lauttasaari bude mať zastávku hneď ako prvú, lebo sme presne v strede medzi Helsinkami a Espoo. :) Potom to budeme mať do mesta asi 3min cesty! :O

Gimli je tu úplne vo vytržení, všade havovia, nové pachy, ľudia, parky…! Júj! A Brezák ho dneska vzal k Baltskému moru, tak to bolo už úplne super. :) Z toho som som inak vo vytržení aj ja, budem sa v lete chodiť kúpať do morskej vody jak pani!!!! :D Nebude to zrovna +28C grécka, azúrová lázeň, ale lepšie jak drátom do oka. Studená voda osviežuje. :P


A ešte mi nedá, ale toto musím… JEBE VÁM TAM DOLE NA JUHU?! Už som si povedala minule, že nebudem sledovať všetko, čo sa doma deje (lebo ma to len vytáča), ale toto nejde ignorovať, takže som to na pol ucha zachytila.

Buzíci hnusní. ešte aj vśetky pekné farby si vzali, kurvy jedny.
Buzíci hnusní, ešte aj všetky pekné farby si vzali, kurvy jedny.

AKÉ REFERENDUM ZA TRADIČNÚ RODINU, DOPIČE?!?!?! Môže mi niekto vysvetliť, čo je toto zase za katolícka kokotina?! A vôbec, málo je to ešte dotiahnuté, amatéri to robia – navrhujem označiť tých odporných, hriešnych, nechutných buzerantov ružovou hviezdou, aby bolo na prvý pohľad jasné, že sú to podradné existencie.

V ďaľšom kole navrhujem vyčleniť pre nich, ehm, záchytné a prevýchovné tábory, kde z nich Božím slovom a plynovou komorou vytlčieme do buzeranstvo, a konečne očistíme našu Ježišom požehnanú dedovizeň od tých netvorov.

Adolf H. APPROVES OF THIS SHIT.

hitlermemeMedzičasom tu vo Fínsku zlegalizovali rodovo neutrálne sobáše a adopcie, takže nuž, žijem ja asi v paralelnom vesmíre. Metro stavajú, buzerantov odporných tu mienia oddávať, celé zle. Pfuj. Severskí neznabohovia!

Katolíci sú zlo.

6 thoughts on “Späť in da hood

 1. srdečné pozdravy z 212 smerom na kramáre! velkým usmevom by som obdarila aj spolucestujúcich, keby som nesedela na prednom sedadle, ked som dnesny príspevok čítala. kedy stíhaš písať???

 2. ooohooooo a fotky bytu nedas? ja chodim do ikei jak do chramu :D no ale tiez vychadzam len s valcekom, lebo na ine nemam :DDD
  inak ku katolikom sa nevyjadrujem…ale ten obrazok s fuzkatym som nepochopila, to je nejaka cudna anglictina, neviem si to prelozit, ci to ma byt zle naschval? bohatstvo, som v praci a citam si tu tvoj blog, ale poctivo komentujem takze to vyzera ze pracujem , len sa musim smiat iba v duchu (trha mi vnutro). :D

 3. a nezabudaj, ze severania unasaju deti a vydavaju ich juvenilnej justicii, kde ich adoptuju homosi. a ako hovori moja mama…lepsie vyhoriet ako sa stahovat. Nemate tam nejaki slovenskych robosov zdruzujich sa v skupinach na fcb? ti robia stahovanie za par supov

 4. No, to mas pravdu.. homo-manzelstva a adoptovane deti – FUJ!! Ze “tato a tato”?? HNUS. A to nie som katolicka!! To nema s vierou nic spolocne. Je to prostne HNUS.

Povedz niečo

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s