Sňach a Nový Rok

Dneska ništ, len pár fotiek – máme krásny sneh v Čunove, radosť sa kukať! :)

Gimlík je chrumkavý
Gimlík je chrumkavý
Zima-nezima, na verande je vždy fajne.
Zima-nezima, na verande je vždy fajne.
A pohľad na zasneženú záhradku :)
A pohľad na zasneženú záhradku :)

Po sviatkoch sa musíme ale urýchlene vytrepať s Brezákom do Tatier alebo niekde, kde sú HORY, lebo mám ťažký absťák :D Kedysi, keď sme bývali na Kramároch, mala som výhľad z balkóna dole na mesto a cítila som sa prudko “horsky”…teraz sme na rovine nielen vo Fínsku, ale aj na Slovensku.

airBaltic ale lety najnovšie aj do Popradu…takže toto vidím na nejakú chatičku v Štôle alebo čo, prípadne v nejakom Podbanskom…jedného bohatšieho dňa…a budem do Tatier lietať len tak z náhleho popudu :D Wishful thinking asi, ale treba si vymýšľať všeličo, čo sa budem ondiť! :D

Inak som tu furt jak mak v pšenici (som si práve vymyslela takýto vidiecky idiom :D), rozumej, cítim sa mierne od veci, a furt som restless a po tom, ako nám dneska v čunovskom šenku dali HNUSNÉ jedlo, začala som v duchu blúzniť o fínskych šalátových bufetoch s čerstvo naklíčenými mungo klíčkami, baby šalátovými lístkami, voňavých kockách feta syra a ligotavých semiačkach ľanu, ktoré sú v každom dobrom bufáči “pre zdravie”. Lebo dopiče….! Dneska som dostala hnusný, mastný černohor s odpornou, tvrdo-mastnou ryžou, tri krúžky uhorky a k tomu bielu kapustu bez vône a bez chuti. #1stworldproblems, ja viem, ale no môžem inak? -_- Nabudúce si dám len šopský šalát, ten celkom vedia (a musím ho začať robiť aj vo Fínsku, lebo mi tam chýba, a nikde to tam nie, je takže bude u nás aspoň, tak ako bábovka, langoše a pod.).

Najbližšie sa jedného dňa možno prisťahujem(e) niekde do Markthofu v Rakúsku, odtiaľ budem(e) mať výhľad na Devínsku Kobylu, Karpaty a ešče aj komáre z Moravy budem(e) mať čoby kameňom dohodil. Cha! A keď sa mi zachce bryndzových halušiek, prejdem Mostom Chucka Norrisa slobody na bajku do Devínskej a vleziem do nejakého miestneho šenku.

No heň, som objavila takúto dzedzinu.
No heň, som objavila takúto dzedzinu.

No uvidíme, čo ešte bude. Nateraz aspoň ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 2015! A budúci rok by ste si ozaj mali nejakého Bunina čítat, a nie tento blog, lebo ešte úplne osprostiete z toho :D :D Či? <—- hlasom Eriky J.

4 thoughts on “Sňach a Nový Rok

  1. sice neviem kto je erika, ale aj tak som sa hovadsky zasmiala, jak vzdy. a ten cernohor, no fuj…ale aj ja som mala stavy ked som bola na slovensku, rozbite cesty ma bez prestania dojimali, uz som v pecku dva roky a tie cesty este furt nikto neopravil. haMba im.

      1. Ja som nikdy nevidela smotanku. Len judinyiovej prsia na bilboarde v reklame na tabletky “super prsia” ktore ma kazda zena nosit v kabelke :-D

Povedz niečo

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s