Naspäť do zimy

včera som našla snežienky. A dnes padá sneh.

snehgimli030315Hmpf…už je aj celkom bielo, aj keď toto je taký ten odporný, mokrý sneh, takže asi sa to aj rýchlo roztopí, a potom bude všade poetické blato a kaluže. Ňuňu!

sneh030315

Tuná v Helsinkách sneh už nemáme (no okej, teraz už trochu hej), takže sme tu mali luxus tešenia sa z “jari”, ale napr. už v takom Porvoo snehu bolo mrte – tam sa totiž ani neroztopil. Takže Porvoončanov (?! wtf) toto asi nijako neprekvapilo… :P

Ešte nejaký Gimlík, lebo je krásny:

Môj syn!
Môj syn!

Blaa, idem niečo robiť. Pracujem teraz zrovna na jednom logu, ale pomalá som jak sliz, takže neviem čo toto… Možno CHLEBA VO VAJCI pomôže! Dneska môžem, dneska máme taekwondo* ;) #keďčlovekcvičímôžežraťjakprasa

* a včera som bola na bharatanatyame, pff! ale asi sa po skončení tohto kurzu prihlásim na tribal belly dance, lebo teraz mám obe pohybové aktivity s dôrazom na nohy, a moje nohy sa cítia preťažované :P


Včera večer sme s Brezákom pozerali na obveselenie Pacha, hybského zbojníka, na margo kerého zdrtený Brezák po skončení filmu zahlásil:

“Uff…all these Slovak movies are SO WEIRD. What was this madness about…?”

Pacho-hybsky-zbojnik

:D …týmto chcem teda varovať Slovač, ktorá by nebodaj chcela tento film ukázať svojim cudzokrajinným partnerom/kamošom/rodinným príslušníkom….nerobte to!

Na pochopenie Pacha totiž treba 1) plynulú slovenčinu, vrátane rôznych fajnšmekerských nárečových nuáns (anglické titulky sú na hovno), 2) poznať slovenské reálie a históriu, 3) poznať históriu Rakúska-Uhorska, aspoň zbežne, 4) poznať stereotypy o Slovensku, Rakúsku a Maďarsku, 5) vedieť, že KAPUSTA sa šliape v sude :D + ostatné haluze z ľudovej kultúry.

Celkom nářez…! Len dúfam, že ma najbližšie nedonúti Brezák pozerať nejaký depresívny fínsky film…ako (úplne opodstatnenú) odplatu. :D

One thought on “Naspäť do zimy

  1. :DDD akoze ja som ten film nikdy nevidela, ale iba nejake casti (to s tou kapustou napr.) – a pamatam si hlavne ako pani knezna chcela sukat zbojnika a ta scenak bola na zaplakanie, ja som nevedela ci sa mam smiat alebo to je vazne, jak sa obskakovali na tej izbe, ci teda v komnare ci v com a ked sa vyzliekol a ona zistila ze nema chplatu hrud, tak jej vyschla kunda a nic nebolo :D priceless proste.
    Inac som raz pozerala s luxemburskym frajerom pelisky a poviem ti ze aj tam su titulky na hovno (aspon teda nemecke), absolutna katastrofa. Pritom by stacilo dakemu studentovi to dat prelozit, lebo ja som v tom case bola na erazme a veru by som ten preklad urobila lepsie. Ale co sa da robit. Tiez podla mna polku nepochopil.

Povedz niečo

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s