Úrodný rok

Tento rok sa zdá byť nadpriemerne bohatý na úrodu debilov, o ktorých furt všade zakopnem. Slovenskí debili, fínski debili, bársjakí debili…debili. VŠADE. SÚ. DEBILI.

Sú nejaké škvrny na Slnku?
Odebilnievajú ľudia z nejakých umelých žrádiel?
Drbe im to z ich prázdnej, neuspokojivej existencie?

Nech je to čokoľvek, poprosila by som daných debilov, aby tým nezaťažovali mňa, ja za nič nemôžem!

432406-grumpy-cat-problem-with-some-people

Tuná je neúplný zoznam debilov, ktorým som bohužiaľ prekrížila cestu za posledných pár mesiacov. Mená majú zmenené, lebo nie som úplné hovado, len také čiastočné.

Manuela: Rozdrapená rumunsko-francúzska piča v start-upovom hube (och, jak ja tieto buzzwords neznášam, všetky do jedného, prisámvačku), ktorá mi tvrdila, že má 15 rokov kariéry v leadershipe, až sa po krátkej investigatíve kamošky Ivetky ukázalo, že je to nejaká troska, ktorá robí v danom hube sekretárku len niečo vyše mesiaca. Okrem toho je aj arogantná a hlučná jak cirkulárka, ale to už samosebou asi.


Zlatko: Mizogýnsky balkánsky chuj, s kerým som raz skajpovala, lebo sa snažil zamestnať grafického dizajnéra do svojej popičinajvác firmy v Bratislave. Tak, ako znel popis práce a celý inzerát zábavne a príjemne, tak sa jeho pisateľ ukázal byť sexistickým, arogantným (ZASE! Arogantní ľudia sa na mňa lepia jak osy na med, och), rozdrapeným, mizogýnskym, sebastredným, všetkými pohŕdajúcim kokotom.


Juhani: Tlstý, zakomplexovaný fínsky magor v tom istom start-upovom hube ako Manuela, s prasačím ksichtíkom, a s naozaj americkým typom postavy. Myslel si, že zožral svet, ale nezožral. Zato ale asi  zožral veľa hambáčov (pozn. red.: ja som tiež tlstá jak prase, takže by som mala byť ticho). Pohŕdavo sa chechtajúci popod trojitú bradu na všetkých, ktorí nie sú tak dokonalí ako on.


Boguslawa: Militantná vegánka z Poľska. Bohorovne si mysliaca, že vie VŠETKO, a že môže vnucovať svoje vegánske náboženstvo fakt každému. Lezie mi na nervy (a to som bola dlhé roky vegetariánka)! Najviac zabila, keď raz na Fejsbúk zavesila dlhočiznú litániu o tom, ako sa cíti byť bullied za svoje vegánske názory, za to, že “vzdeláva ľudí a vedeckými názormi ich chce presvedčiť o dôležitosti vegánstva”, a aj za to, že je ateistka. Ach… Ja sa cítim byť bullied za to, že si to musím čítať! S troškou cynizmu by sa dalo teraz povedať, že ŽI A NECHAJ ŽIŤ, ale to by bolo strašné zverstvo. Lebo, eh, no, vegánstvo a mäsožrútstvo, a tak… :D


Jožo: Okej, toto je môj kamoš z Piešťan, ale nasral ma aj tak, takže si zaslúži miestečko na výslní (určite sa tu spozná, zdravím!). Minule mi totiž vážený pán opičoval portfólio. Nie obsah portólia (čo by som ešte pochopila, lebo každý máme iný vkus, a ako vie každý majiteľ portfólia, portfólio nikdy nie je hotové a dokonalé), ale jeho layout.

Akože haló?! Moje portfólio visí na platforme Cargo Collective, kde človek jednak musí zažiadať o account, a okrem toho používam ich tému Polaris. Nezmenenú, nechcelo sa mi vŕtať sa v CSS, páči sa mi taká aká je. Nuž, i vážený pán, ktorý NAOZAJ nemá nič s webdizajnom a máločo má s grafickým dizajnom opičoval CC tému Polaris, nad ktorou hútali profíci, kódili ich profíci, a je vymyslená responzívne, dobre a profesionálne. ACH!!!! Na Slovensku je každý hokejový tréner, architekt a dizajnér… -_-


Debili klientskí: Všeobecná kategória pre ľudí (a že som ich zatiaľ za tento rok stretla!), ktorí si myslia, že mám doma tonu zlatých tehličiek, a grafický dizajn robím len tak pre radosť, vo voľnom čase. SORRY DEBILI, ALE NIE. Musíte platiť. Musíte tak platiť, až vám slzy budú tiecť, tak ako platíte u zubára, u automechanika, v pekárni, v rámarstve a atď.

Pekár vie len piecť, a živí sa tým. Ja viem len robiť grafický dizajn, a aj by som sa tým rada živila, nebyť debilov ako vy, ktorí ma večne zviklajú na nižšiu cenu, ako by bolo milené mne, a môjmu budúcemu letnému sídlu na Korfu/v Maribore/v Novom Sade/pri PN alebo BA. TIETO MÓRESY MA UŽ FAKT NEBAVIA. Odteraz logo pod 700€ nikto nedostane, ani keby sa o zem hodil, a rumádzgal by týždeň (môžem mu ale zohnať Xanax).

Inak, väčšina týchto debilov sú Slováci, alebo Česi, a väčšinou majú peňazí ako šupek. Tí menej bohatí platia, a frflú o poznanie menej, ako tí fakt bohatí. Ach… Som z kraja ojebávačského, mala by som si na to už konečne zvyknúť, aj keď žijem v kraji neojebávačskom.

Ak chcete šťavnatý príklad, mala som tú česť s jednou bohatou p…aňou, ktorá chcela spraviť dvojjazyčný web so siedmimi podstránkami za 150€. NO NECH TI NEJEBE?! Nemám slov (ale poslala som ju do paže).


No….a toto je len ledva koniec apríla, čo ešte tento rok príde?! Nechcem asi ani vedieť, lebo sa to nezačína zrovna dobre – úrody debilov je požehnane, a kotí sa ich stále viac a viac! O_O

Možno keď sa utiahnem niekde na lazy, bude kľud. Alebo aj nie, lebo najbližší sused bude nejaký kompletný pošuk. :D
You can’t win…

2 thoughts on “Úrodný rok

  1. Co ti jebe za sto pade??? To aj ja neznala pomerov vidim ze to je picovina. Kks za tolko by jej ani texty na jej ubohu stranku nenapisali. Inak na svete je aj podozrivo vela webdizajnerov (haha) ktory pouzivaju programy kde len kombinujes hotove layouty (plno z nich je nasimi zakaznikmi, kupia si ten stavebnicovy paket kde ti aj ja zmaknem secko a predavaju to za tazke prachy svojim zakaznikom ako ze “vyrobil som ti homepage”….vzdy s nich mame srandu…navyse niektori ani to nedokazu a potom vyvolavaju ze ako uploadnem fotku a ako zmenim farbu a podobne. Asi sa stanem aj ja webdizajnerom.)

  2. hm nechcem tu podporovat nejake stereotypy, ale zatial si balkan a Polsko popisalarpesne tak, ako ludi,ktorych odtial poznam a nemam potrebu spoznavat dalej.odkedy som v DE, som omnoho nachylnejsia byt citliva na sexizmus, ktory na Slovensko ludompride ako normalny alebo dokonca aj vtipny a ide ma z toho jebnut.
    A pani nech si za 150€ objedna niekoho z Bangalore alebo z fiverr

Povedz niečo

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s