Té mínus tri

Vole! Neviem čo toto, ako tie dva mesiace ubehli (špeciálne minulý týždeň v Piešťanoch išiel nejako prirýchlo, to bude asi tým obsesívnym záhradkárčením, a chľastaním NEALKO! Pivey v Piešťanskom pivovare, najlepšom mieste vesmíru), ale za TRI DNI idem do Fínska.

Letím z Viedne do Frankfurtu, kde uviaznem na osem a pol hodiny (sorry Gimli, nájdeme si nejakú snobskú Lufthansa lounge alebo čo) a odtiaľ do krajiny večnej zimy (Fíni momentálne nemiestne vtipkujú, že “je teplo, lebo len ráno a večer treba nosiť rukavice”), kde mám rovno v pondelok pohovor na pozíciu part-time graafinen suunnittelija (grafickej dizajnérky) v jednej fajnej agentúrke sídliacej na pomedzí snobských štvrtí Punavuori a Eira.

Óóóóóch!!! Modlím sa ku všetkým svätým, aby som ten job dostala, lebo by to bolo po piči najvác win, ach. No, uvidíme.

Pohovor mám inak aj dneska, do jednej full-service reklamnej agentúry tu v Bratislave…poriadne ani neviem na akú pozíciu, tuším na art directora?! Pravdepodobne… :D Ale som im tam povedala, že sa mi nesce srať sa s prehadzovaním si fínskych papierov, takže by som u nich teoreticky pracovala na fínsku živnosť, čo si musíme ešte všetci vyjasniť vlastne, že o čo mi ide. Nuž, aj tam uvidíme.

Mám taký predbežný plán, že ak ten fínsky job dostanem, tak budem pekne good girl a budem sedieť na zadku a pracovať, a zarábať si na daču v Maribore – a potom prídem niekedy na začiatku októbra na 1-2 týždne zožrať všetky kačice sveta, a vypiť voláke burčáky, a dobrovoľne sa vrátim späť do depresie jesenného Uusimaa…nuž, a ak ten job vo Fínsku nedostanem, tak sa vrátim sem, a budem sa chodiť kúpať a žrať langoše. Alebo nastúpim do tej agentúry tu (teda, ak ma budú chcieť, všakže), a budem vymýšľať nejaké kreatívne kreatívnosti, ako správny idea maker. Chá!

Plány sú ale pekná vec, hlavne keď neviem, čo NAOZAJ bude – ale už čoskoro sa to dozviem. Podám správu. :P

…inak sa celkom teším do Fínska, lebo aj keď tam bude asi odporné počasie (ako inak, Suomi), tak predsálen, bude “leto”, a teda veľa svetla, lodičky na Baltskom mori s turistami, terasky vycapené v meste…idylka! Teda, aspoň oproti jeseni a zime…beggars can’t be choosers. :D -_-

Okej, idem venčiť a potom bežím do mesta, trebalo by ísti nakúpiť hovadinky pre moje fínske spoločenské kruhy (asi opáčim ÚĽUV) a dostaviť sa podľa možnosti načas na dnešný pohovor. Hmpf.

5 thoughts on “Té mínus tri

Povedz niečo

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s